Urządzenia do terapii przeciwbólowej

Nagły i ostry, czy długotrwały, często uniemożliwiający normalne funkcjonowanie ból może znacząco wpłynąć na naszą codzienność. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, kiedy farmakologia nie spełnia naszych oczekiwań? Czy jesteśmy w stanie pomóc sobie sami?
Przedstawiamy Państwu możliwość poradzenia sobie z bólem przy użyciu niefarmakologicznych metod leczenia. O czym mowa? O urządzeniach do terapii przeciwbólowej, wykorzystujących proces stymulacji nerwowej do głębokiego, a zarazem bezpiecznego pokonywania nieprzyjemnych dolegliwości. Mowa o aparaturze medycznej klasy IIa APTIVA FISIO FREMS w wariancie stacjonarnym oraz przenośnym – APTIVIA FISIO FREMS SPEEDER, która w fazie ostrej wykazuje skuteczne działanie przeciwzapalne i drenujące.

Oba urządzenia poradzą sobie z leczeniem:

 • ostrego i przewlekłego bólu neuropatycznego,
 • bólu wynikającego z pojawienia się przepukliny kręgosłupa,
 • bolesnych parestezji,
 • przewlekłych bólów u chorych ze schorzeniami nieonkologicznymi,
 • bólów deaferentacyjnych,
 • nerwobóli,
 • zespołu algodystroficznego,
 • bólów trudnych.

W przypadku wystąpienia dyskomfortu związanego z wystąpieniem schorzeń nerwowo- naczyniowych polecamy skorzystać z aparatury APTIVA 4 i APTIVA 4 SPEEDER, która poradzi sobie także z leczeniem ran przewlekłych oraz leczeniem zaburzeń mikrokrążenia lub urządzenia eMOTION TECAR, które wykorzystując ciepło w celach terapeutycznych, zniweluje negatywne odczucia pojawiające się w przypadku wystąpienia m.in. patologicznych zmian kostno-stawowych.

Leczenie bólu krzyżowego

Leczenie bólu krzyżowego może okazać się żmudną i długotrwałą pracą. Sytuacje, które doprowadziły do pojawienia się pierwszych dolegliwości, mogą wpływać na późniejsze problemy z całkowitym zniwelowaniem odczuć. Dlatego tak ważne jest wykluczenie czynności i ruchów uniemożliwiających dojście do pełnej sprawności.

Skąd pojawiają się bóle w odcinku lędźwiowo-krzyżowym? Najczęściej są następstwem nieprawidłowego stylu życia, wynikającego z: nieunormowanej masy ciała, braku aktywności fizycznej oraz obciążającej pracy zawodowej. Te czynniki w połączeniu z wrodzonymi schorzeniami lub nabytymi tendencjami, mogą prowadzić do:

 • przepuklin,
 • urazów kostnych oraz mięśniowych,
 • chorób zwyrodnienia stawów,
 • rwy kulszowej.

Czy w takich sytuacjach drastyczne kroki są jedynym wyjściem? Niekoniecznie! Chory może sięgnąć po terapię manualną, połączoną z urządzeniami fizjoterapeutycznymi, stosowanymi w celu zredukowania dolegliwości. Ich moc poradzi sobie zarówno z nagłymi, ostrymi bólami, jak i długotrwałym, przewlekłym dyskomfortem, który znacząco obniża jakość życia pacjenta. Efekty korzystania z terapii FREMS są zauważalne już po kilku 30- minutowych sesjach, a ich trwałość utrzymuje się przez długi czas. Leczenie bólu pleców impulsami FREMS pomaga, kiedy inne metody zawodzą!

Leczenie bólu stawu barkowego

Dyskomfort spowodowany wystąpieniem stanu zapalnego w obrębie stawu barkowego może spotkać każdego. Dlaczego? Staw barkowy jest stawem kulistym, który umożliwia szerokie ruchy rotacyjne. To z tego powodu jest bardziej narażony na urazy, czy kontuzje, które nierzadko kończą się wystąpieniem stanu zapalnego, opuchlizny, czy bólu.

Leczenie bólu stawu barkowego jest możliwe kilkoma sposobami, jednakże warto pamiętać o tym, aby nie tylko tłumić odczucia bólowe, ale także zadbać o prawidłową regenerację stawu w taki sposób, aby schorzenia nie wracały. Prezentowane przez nas aparatury do terapii bólowych FREMS nie tylko złagodzą dyskomfort, ale także przyspieszą procesy regeneracyjne zachodzące w dotkniętym chorobą stawie.