Zapobieganie dyskopatii
Choroby zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego należą do najczęściej występujących schorzeń w obrębie kręgosłupa. Dlaczego? Nieprawidłowy tryb życia, znikoma aktywność fizyczna, nadmierne przeciążanie kręgosłupa, czy wykonywanie fizycznej pracy to tylko część czynników, jakie mogą znacząco wpłynąć na stan pleców. Jak więc temu zaradzić? Czy istnieje sposób na to, aby nie dopuścić do wystąpienia stanów zwyrodnieniowych?
Zapobieganie dyskopatii może okazać się ciężką i żmudną drogą. W idealnym świecie powinniśmy wykonywać lekką i nieobciążającą pracę, utrzymywać stałą masę ciała, przyjmować suplementy oraz systematycznie ćwiczyć pod okiem fachowców. Problem pojawia się wtedy, kiedy odzywają się pierwsze dolegliwości bólowe, a my nie jesteśmy w stanie samodzielnie im zapobiec.
Przeciwdziałać dyskopatii możemy dzięki technologii FREMS, która należy do niefarmakologicznej metody leczenia, doskonałej także w przypadku leczenia bólu stawu barkowego, czy układów naczyniowych.
Wskazaniami do skorzystania z tej terapii w odcinku szyjnym są:
- mobilizacja stawów,
- przepuklina krążka międzykręgowego,
- urazy kręgosłupa szyjnego,
- bóle odcinka szyjnego i barku,
- skutki urazów,
- zapalenie stawów.
W odcinku piersiowym:
- dyskopatia,
- spondyloza/kręgozmyk,
- korzeniowe zapalenie nerwów.
W odcinku lędźwiowym:
- mobilizacja stawów,
- przepuklina krążka międzykręgowego,
- urazy mięśniowe,
- choroba zwyrodnieniowa stawów,
- spondyloza/kręgozmyk,
- bóle spowodowane rwą kulszową.
Co istotne, leczenie dyskopatii z użyciem technologii FREMS można z powodzeniem łączyć z innymi terapiami, dzięki czemu efekty kuracji dostrzeżemy szybciej, a dobre samopoczucie pozostanie z nami na dłużej!
Jak zapobiegać dyskopatii w przyszłości?
Gdy pojawi się dyskopatia, pozostaje leczenie. Warto jednak pamiętać jak ważna jest profilaktyka w zakresie tego schorzenia, czyli wszelkie działania zapobiegające jej nawrotom. Dzięki nim można zachować sprawność kręgosłupa na długie lata, a co za tym idzie dobre samopoczucie.
Do działań profilaktycznych w zapobieganiu dyskopatii należy aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie, które utrzymują kręgosłup. Mięśnie te mają bowiem wpływ na właściwą postawę, która z kolei przyczynia się do zapobiegania chorobom kręgosłupa, w tym dyskopatii.
Istotne jest również unikanie podnoszenia ciężkich rzeczy, a jeśli jest to konieczne, należy wówczas zastosować prawidłową technikę. Warto również pamiętać o ograniczeniu wykonywania gwałtownych ruchów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na krążki międzykręgowe. Kluczowa także pozostaje prawidłowa, zbilansowana dieta oraz utrzymywanie optymalnej masy ciała.
Szumy uszne i ich podłoże
Szumy uszne to zjawisko, które z różnym natężeniem może pojawić się niemal u każdego. Zwykle jest tak, że dźwięki w uszach są słyszalne w warunkach całkowitej ciszy, lecz jeśli utrzymują się dłużej niż dobę, należy podjąć odpowiednie kroki. Najlepiej udać się do specjalisty, który postawi diagnozę i pomoże wprowadzić właściwą metodę leczenia. Kluczową rzecz stanowi dotarcie do przyczyn problemu, a możliwe jest to dzięki wywiadowi lekarskiemu, który obejmuje pytania dotyczące przewlekłych chorób oraz rodzaju odgłosów w uszach.
Przeprowadza się również badanie słuchu oraz analizę szumów usznych.
Dzięki tym krokom możliwe jest zaoferowanie odpowiednio działającego urządzenia do terapii szumów usznych.
Urządzenia do terapii szumów usznych
Zarówno ostre, przedostre, jak i przewlekłe szumy uszne potrafią całkowicie zmienić życie i dotychczasowe, normalne funkcjonowanie. Niezależnie od tego, czy pojawiają się spontaniczne raz na jakiś czas, czy towarzyszą nam ciągle – nie powinniśmy ich bagatelizować. Mogą one bowiem doprowadzić nie tylko do przewlekłych problemów ze snem i koncentracją, ale także do zaburzeń psychicznych, a nawet do całkowitej utraty słuchu. Dlatego więc tak ważne jest, aby reagować od razu. Tylko co robić, kiedy farmakologia zawodzi?
Dźwięki fantomowe mogą mieć różne podłoże, jednakże niezależnie od przyczyny ich występowania, można je leczyć w taki sam sposób – za pomocą urządzeń do terapii szumów usznych. Oferowane przez nas produkty transmitujące terapię FREMS doskonale nadają się do leczenia zaburzeń mikrokrążenia, takich jak właśnie szumy w uszach, czy obrzęki.
Na czym polega działanie urządzeń do terapii szumów usznych?
Urządzenia do terapii szumów usznych opierające się na działaniu terapii akustycznej wysyłają cichy dźwięk w tle, który ma za zadanie zniwelować słyszalność szumów w uszach. Dzięki temu radzenie sobie z nimi jest o wiele prostsze. Metoda ta pomaga zmniejszyć wewnętrzne dźwięki lub sprawić, że będą one całkowicie niesłyszalne dla osób zmagających się z szumami usznymi. Znieczula bowiem słuch na różnego rodzaju dolegliwości z nimi związane. Co więcej, pozwala na słyszenie wszystkiego, co dzieje się wokół, oraz adaptację ludzi do wewnętrznych, uciążliwych dźwięków.
Aparatury do leczenia szumów w uszach występują w pełnej, gabinetowej wersji (wraz z protokołami do fizjoterapii oraz rehabilitacji sportowej) lub mniejszej – przenośnej, która jest gotowa do użycia w każdych warunkach. Wprowadzenie do życia terapii FREMS wiąże się z ograniczeniem lub całkowitym wykluczeniem chorób i schorzeń występujących w naszym organizmie, co w efekcie może zahamować pojawienie się potencjalnych następstw nieleczonych dolegliwości.