fizjoterapai

Urządzenia fizjoterapeutyczne, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie

Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na korzystanie z zabiegów fizjoterapeutycznych. Warto wiedzieć, że każdy gabinet musi spełniać określone wymagania dotyczące przestrzeni, sanitariów i instalacji. Jednak oprócz tego, że fizjoterapeuci muszą spełnić szereg wymagań dotyczących warunków, które panują w gabinetach, muszą też zaopatrzyć je w urządzenia niezbędne do przeprowadzenia zabiegów. Jakie urządzenia fizjoterapeutyczne powinny się znaleźć w każdym gabinecie?

Czym jest APTIVA 4 I APTIVA FISIO FREMS? 

Możemy wyróżnić wiele urządzeń, z których korzystają fizjoterapeuci w celu leczenia bólu krzyżowego, stawowego czy leczenia zaburzeń mikrokrążenia. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia do fizjoterapii wykorzystywane w ramach metody FREMS, która składa się z biokompatybilnych sygnałów elektrycznych generowanych przez elektrody przezskórne. Sygnały są następnie modulowane, dzięki czemu szybko i trwale oddziałują na tkankę biologiczną.

Pierwszym urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest APTIVA 4, które ma 4 niezależne kanały stymulacji neuro i jest wykorzystywane między innymi podczas leczenia bólu związanego ze schorzeniami nerwowo-naczyniowymi i owrzodzeń. Kolejnym urządzeniem jest APTIVA FISIO FREMS wyposażone 2 niezależne kanały stymulacji neuro, przy czym każdy z nich ma 4 dipole. Wskazaniami do jego zastosowania są między innymi zespół bolesnego barku, krwiaki pourazowe i zespół cieśni nadgarstka.

Kiedy znajduje zastosowanie APTIVA FISIO FREMS – SPEEDER i APTIVA 4 – SPEEDER? 

Kolejnym urządzeniem godnym uwagi jest APTIVA 4 – SPEEDER. Jego działanie jest podobne do omawianego wcześniej APTIVA 4, jednak różni się tym, że jest to przenośne urządzenie FREMS, w związku z czym można z niego korzystać właściwie w każdych warunkach. Pozostając przy mobilnych urządzeniach, warto również zwrócić uwagę na APTIVA  FISIO FREMS – SPEEDER. Oczywiście jest alternatywą dla omówionego wcześniej urządzenia APTIVA FISIO FREMS. Przenośne urządzenia fizjoterapeutyczne przydają się przede wszystkim w przypadkach, w których występuje konieczność leczenia w domowych warunkach.