głowa

Przykłady urządzeń do rehabilitacji neurologicznej

Rehabilitacja neurologiczna to proces, który ma na celu poprawę sprawności pacjentów z różnymi deficytami i chorobami neurologicznymi. Celem jest przywrócenie możliwie jak najwyższego stopnia sprawności i podniesienia jakości życia, często też zredukowanie bólu. Stanowi ona ważny, a często wręcz główny element postępowania leczniczego w przypadku wielu schorzeń. Metod rehabilitacji neurologicznej jest wiele, a ich dobór w dużej mierze zależy od specyfiki dolegliwości i indywidualnych potrzeb pacjenta. Obecnie coraz częściej zastosowanie znajdują specjalistyczne urządzenia, których przykłady przedstawiamy w dalszej części naszego wpisu.

Urządzenia do rehabilitacji neurologicznej APTIVIA FISIO FREMS

W naszej ofercie posiadamy specjalistyczne urządzenia wykorzystujące technologię FREMS. Jest to metoda, która składa się z biokompatybilnych sygnałów elektrycznych generowanych za pomocą elektrod przezskórnych. Sygnały modulowane pod względem częstotliwości, amplitudy i czasu trwania oddziałują na tkankę biologiczną, wykazują szybkie i trwałe działanie terapeutyczne i przeciwbólowe. Urządzenia te znajdują zastosowanie m.in. przy rehabilitacji neurologicznej.

Przykładem jest APTIVIA FISIO FREMS, czyli aparatura medyczna klasy IIa, wyposażona w 16 elektrod umożliwiających głęboką stymulację w terapii FREMS. Wskazaniem do zastosowania tego urządzenia jest m.in. rehabilitacja i fizjoterapia takich schorzeń jak m.in.: rwa kulszowa, radikulopatie spowodowane uciskiem na nerw, dyskopatie, zespół cieśni nadgarstka, zespół cieśni stępu, urazy kręgosłupa szyjnego itp. Znajduje też zastosowanie w leczeniu bólu (w tym m.in. ostre i przewlekłe bóle neuropatyczne), terapii urazów czy leczeniu zaburzeń mikrokrążenia.

Jak działa urządzenie do rehabilitacji neurologicznej APTIVIA FISIO FREMS? Jest to rozwiązanie wyposażone w 2 niezależne kanały stymulacji neuro, a każdy z nich ma 4 dipole. 16 elektrod zapewnia zróżnicowaną stymulację dla ponad 80 protokołów aplikacyjnych. Oprócz tego urządzenie posiada funkcję kontroli podłączania elektrod, co wpływa na skuteczność zabiegów.

Oprócz standardowego urządzenia stacjonarnego dostępny jest też przenośny model, czyli APTIVA FISIO FREMS-SPEEDER, który może być użyty w każdych warunkach. Wyróżnia się przenośną konstrukcją i zapewnia bardzo łatwą obsługę.

APTIVA 4

APTIVA 4 to kolejne urządzenie, które wykorzystywane jest do rehabilitacji neurologicznej. Znajduje zastosowanie podczas zabiegów mających na celu leczenie bólu towarzyszącego schorzeniom nerwowo-naczyniowym, leczenia owrzodzeń czy zaburzeń mikrokrążenia (szumy uszne, choroba Raynauda, obrzęki). Wykorzystywane jest też do przeciwdziałania powikłaniom naczyniowym, takim jak bolesne neuropatie cukrzycowe i waskulopatie.