eMotion TECAR

zdjęcie eMotionTECAR front ekran min 300x168 - eMotion TECAR

Terapeutyczna skuteczność

Urządzenie eMotion TECAR wykorzystuje ciepło w celach terapeutycznych. Biostymulacja tkanek, która ma podstawowe znaczenie dla skuteczności terapii tą metodą, wiąże się nie tylko z ciepłem, ale również z działaniem na tkanki pola elektromagnetycznego, które reaguje z komórkami i ich metabolizmem.

Do tego celu niezbędne jest napięcie powyżej 100 V, a penetrację błony komórkowej umożliwia modulowanie częstotliwościami rzędu kilkuset kKz.

W przypadku konwencjonalnych urządzeń Tecar, po osiągnięciu tego napięcia dochodzi do przegrzania tkanek, często
nietolerowanego przez pacjentów.
eMotion TECAR pokonuje to ograniczenie dzięki technologii PWM zastosowanej w jego generatorze.

eMotion TECAR, dzięki specjalnej modulacji pola elektromagnetycznego, pozwala osiągnąć maksymalną biostymulację tkanek, utrzymując ciepło na poziomie akceptowalnym i bezpiecznym dla pacjenta.

Powtarzalność zabiegu i dawki terapeutycznej

Poza stałym napięciem charakterystycznym dla modulacji PWM eMotion TECAR zapewnia również stałe średnie natężenie prądu podczas zabiegu. Zapewnia to kontrolę nad mocą podawaną pacjentowi (dawka terapeutyczna) oraz stanowi kolejne zabezpieczenie przed potencjalnie niebezpiecznymi wartościami natężenia prądu.

Bezpieczeństwo i nadzór nad parametrami

Elektronika urządzenia zapewnia pełną kontrolę nad działaniem i warunkami operacyjnymi, umożliwiając wykrycie
(w ciągu 3 milisek.) wszelkich istotnych odchyleń parametrów operacyjnych.

Stale monitorowane jest:

  • napięcie i prąd elektryczny w elektrodach,
  • wewnętrzne warunki operacyjne,
  • jakość kontaktu pomiędzy pacjentem a elektrodą neutralną,
  • możliwe odłączenie elektrody aktywnej,
  • występowanie zbyt dużych wahań napięcia/prądu elektrycznego, wskazanie słabego kontaktu pomiędzy elektrodą a pacjentem.

W przypadku wykrycia jednej z wymienionej anomalii, system koryguje ją lub zawiesza leczenie, gwarantując pacjentowi bezpieczne warunki leczenia. Osłony urządzenia, elektrody oraz przewody zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo operatora w odniesieniu do dawki pola elektromagnetycznego, na jaką jest narażony podczas obsługi.

Pomiary przeprowadzone w niezależnym laboratorium zewnętrznym wykazały, że maksymalny poziom wartości progów narażenia nigdy nie został przekroczony, a wykryta emisja jest znacznie poniżej wymaganego limitu.

Zabieg

Urządzenie działa z elektrodami konwencjonalnymi i statycznymi (zarówno pojemnościowymi, jak i rezystancyjnymi).

Możliwe jest przeprowadzanie zabiegów bez ingerencji operatora.

Możliwości urządzenia pozwalają połączyć działanie przeciwbólowe z biostymulacją za pomocą technik manipulacji, tworząc synergię człowiek – maszyna i tym samym znacznie przyspieszając całkowite wyzdrowienie pacjenta.

Leczenie z użyciem eMotion TECAR może stanowić uzupełniającą terapię manualną, zarówno aktywną, jak i pasywną, oraz terapię instrumentalną.

Technologie, wykorzystywane w eMotion TECAR

TECHNOLOGIA PWM (modulacja szerokości impulsu)

Wytwarzany sygnał to fala sinusoidalna o częstotliwości 450 KHz/680KHz i zawsze maksymalnym napięciu.

Podawana moc jest dokładnie regulowana poprzez cykl pracy (TON / T). Technologia ta znacząco zmniejsza rozpraszanie mocy, umożliwiając w ten sposób utrzymanie wytwarzania ciepła na poziome akceptowalnym dla pacjenta, bez ograniczania podawanej mocy.

TECHNOLOGIA PEMF (pulsacyjnego pola elektromagnetycznego)

Przesyłany sygnał PWM, który jest modulowany w „pakietach” impulsów o niskiej częstotliwości (setki Hz) aktywuje mechanizmy oddechowe komórek, wspierając reakcje metaboliczne oraz namnażanie i różnicowanie fibroblastów, co z kolei pobudza proces naprawy tkanek.

TECHNOLOGIA BLOKADY FAZOWEJ

Częstotliwość robocza 450 KHz/680KHz automatycznie dostosowuje się (+/- 10%) do zmian impedancji tkankowej, aby osiągnąć warunki rezonansu, optymalizujące interakcje i przesyłanie energii.

Wskazania

  • leczenie patologicznych zmian kostno-stawowych,
  • wspieranie fizjoterapii barku, stawu skokowego, kolana, kręgosłupa,
  • leczenie artrozy i bóli dolnego odcinka kręgosłupa,
  • redukowanie obrzęków,
  • poprawa gojenia ran oraz blizn,
  • stymulacja gojenia więzadeł i ścięgien,
  • zwiększenie uwapnienia kości,
  • regeneracja po wysiłku fizycznym,
  • szybkie usuwanie skurczy,
  • leczenie skręceń przeciążeń, zapalenia torebki stawowej i kaletki maziowej, krwiaków, urazów łąkotki i więzadeł, zniekształceń, zwichnięć i złamań,
  • usuwanie blizn po zabiegach chirurgicznych.