OPINIE PACJENTÓW

“Miałem okazję być jednym z pierwszych w Polsce pacjentów podłączonych do urządzenia APTIVA 4.

Od około 10 lat cierpię z powodu bólu nóg. Od około pięciu lat ból stał się nie do zniesienia.

Po wielu badaniach i konsultacjach lekarskich w 2016 roku zdiagnozowano u mnie neuropatię cukrzycową.

Kolejne wizyty lekarskie, badania (oczywiście wszystkie prywatnie, a co za tym idzie odpłatne), mnóstwo leków przeciwbólowych) i żadnej poprawy.

W listopadzie 2018 roku zmieniono mi leki przeciwbólowe na psychotropowe. Działały one przeciwbólowo, ale miały negatywny wpływ na moje samopoczucie i zachowanie..

W 2019 roku postawiono mi kolejną diagnozę: stopa Charcota. Na dodatek bardzo rzadka, bo obustronna. Na szczęście jedna noga była w miarę sprawna, druga zaś wymagała natychmiastowej interwencji ortopedy. Dwa miesiące chodziłem w gipsie, później miesiąc w ortezie.

W kwietniu 2019 roku podczas wizyty w FOOT COMFORT zaproponowano mi udział w teście nowej i do tej pory jedynej w Polsce metodzie leczenia stopy cukrzycowej technologią FREMSTM z użyciem aparatu APTIVA 4 . Oczywiście zgodziłem się, choć nie ukrywam, że moje nastawienie na początku nie było pozytywne.

Ulgę odczułem po trzecim zabiegu. Po kolejnych moje samopoczucie zaczęło się znacznie poprawiać.

Po siódmym zabiegu po raz pierwszy od kilku lat poczułem, że mam w łazience ogrzewanie podłogowe. Moje stopy odzyskały czucie!

Ból, który utrudniał mi życie przez tyle lat, zdecydowanie się zmniejszył. Planuję udział w kolejnej serii zabiegów. Dzięki terapii FREMS odzyskałem energię i radość życia!

Wszystkim, którzy cierpią z powodu stopy cukrzycowej, polecam tę metodę!

Umówcie się na zabieg już teraz, szybciej odzyskacie lepsze życie!”

Andrzej R.

“W wyniku ostrego zapalenia trzustki przebywałam w szpitalu w stanie śpiączki farmakologicznej półtora miesiąca. Mój ciężki stan spowodował neuropatię nerwu strzałkowego prawej nogi i nerwu łokciowego lewej ręki. Neurolog zdiagnozował moje schorzenie jako neuropatię stanu krytycznego.

Zabiegi fizjoterapeutyczne takie jak: laser, pole magnetyczne, diadynamik, wirówki i masaże, a nawet pinopresura nie pomagały mi.

Dopiero dziesięć zabiegów z użyciem technologii FREMS spowodowało, że nagle wróciło czucie w palcach u nóg! Teraz znowu odczuwam prawidłowo bodźce zewnętrzne, z czego bardzo się cieszę!

Planuję udział w kolejnych zabiegach.

Polecam tę terapię wszystkim, którzy odczuwają dyskomfort towarzyszący schorzeniom nerwowo-naczyniowym.”

Danuta

“Od dawna choruję na cukrzycę. Kilka lat temu nefropatia cukrzycowa doprowadziła do niewydolności moich nerek. Konieczna była dializa, a następnie dwukrotny przeszczep nerki. Po drugim przeszczepie czułem się dobrze, jednak nastąpiło opuchnięcie lewej stopy. Lekarz pierwszego kontaktu oraz nefrolog nie mogli ustalić przyczyny ani opuchnięcia, ani bólu stopy.

Wkrótce okazało się, że są to objawy tak zwanej stopy Charcota – jednego z powikłań cukrzycy. Zaproponowano mi leczenie z użyciem technologii FREMS. Obecnie jestem po dziesięciu zabiegach.

Odczuwam zdecydowaną poprawę w funkcjonowaniu stopy. Mam lepsze krążenie i czucie, a przy chodzeniu nie odczuwam bólu.

Jestem przekonany, że cierpiący pacjenci, którzy poddadzą się terapii FREMS, natychmiast odczują zdecydowane zmniejszenie bólu oraz szybko odzyskają komfort życia.”

Zbigniew

“Jestem stosunkowo młodą osobą jak na zwyrodnienie stawu biodrowego i wymianę panewki, dlatego próbując odwlec operację w czasie, próbuję różnych zabiegów. Za namową lekarza ortopedy zdecydowałam się na terapię FREMS.

Trafiłam do Pani Magdaleny i gabinetu FootComfort w Gdańsku. Jestem niezmiernie zadowolona z rezultatów po zakończeniu cyklu. Już po 3. zabiegu zauważyłam, iż bez problemu mogę spać na chorym biodrze i nie budzą mnie w nocy dolegliwości bólowe przy zmianie pozycji, co niewątpliwie poprawia komfort snu. Po 7. zabiegu poczułam, że mięśnie pośladkowe i całego uda są rozluźnione. Przy 10. zabiegu mogłam wymalować paznokcie u niesprawnej nogi – co wcześniej graniczyło z cudem. Czytając zastosowanie terapii FREMS, nie do końca byłam przekonana, czy pomoże ona przy moim schorzeniu. Po skończonej serii z całą pewnością jestem przekonana, że było warto. Kolejna seria planowana jest po 2-3 miesiącach w celu utrzymania się efektów. Dodam jeszcze, iż bezpośrednio po skończonym cyklu, pojechałam na urlop, podczas którego chodziłam znacznie więcej niż wcześniej, a pozytywne efekty nadal się utrzymują.”

Asia R.

“Od sześciu miesięcy męczy mnie uporczywy ból w stopie. Jest to silny kłujący ból w śródstopiu występujący przy chodzeniu. Aby wyjaśnić jego przyczyny, odwiedziłem ortopedów, rehabilitantów, zrobiłem badania krwi, RTG, rezonsns… Diagnoza: przeciążenie i w zasadzie brak pomysłu na leczenie.

Dopiero moja koleżanka z Gdańska poleciła mi wizytę w pracowni FootComfort. Ddopiero tam Pani Izabela Magda Rosłoniec zajęła się kompleksowo leczeniem mojej stopy. Wkładki do butów, ćwiczenia i na koniec seria zabiegów z zastosowaniem urządzenia FREMS. Po 10-ciu zabiegach mój komfort chodzenia znacznie wzrósł, a ból prawie ustąpił. Szczerze polecam gabinet FootComfort.”

Adam Kuczyński, przedsiębiorca z Łodzi

“Po jednaj serii zabiegów w lewej ręce ustąpił prawie całkowicie wcześniejszy przykurcz ręki, a w lewej kończynie dolnej całkowicie ustąpiły skurcze mięśni nogi oraz zmalał obrzęk stopy i łydki.”

pacjentka z SM, lat 30

“Bardzo dziękuję za namówienie mnie na zabiegi przy użyciu urządzenia FREMS. 

Już w trakcie drugiej serii w okolicach ścięgna Achillesa, śródstopia i w łydkach wyraźnie czułem działanie prądu.
Obecnie po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu drugiej serii, w miejscu gdzie na podeszwie jest rana, wyraźnie czuję ból.
Ponadto, wyraźnie czuję, czuję, że mam buty na nogach!
Znaczy to tyle, że po wielu latach braku czucia w stopach wreszcie mi ono wraca!!! 

Z pewnością będę kontynuował terapię, bo działa.”

Antoni

“Przyjechałem do Pani Magdy na zabiegi Frems ze względu na neuropatię cukrzycową. W jednej nodze mam uszkodzone nerwy. Już po pierwszej serii zabiegów odczułem ulgę. W nocy nie męczą mnie bolesne i długotrwałe skurcze. Podczas chodzenia odczuwam noga mniej mnie boli. Planuję kolejną serię zabiegów. Polecam tę terapię.”

Maciej

“Choruję na polineuropatię poalkoholową. Pierwsza seria zabiegów Frems podziałała na mnie dosyć szybko – w krótkim czasie odczułem brak bólu. Mam wrażenie, że terapia wpłynęła na odbudowę nerwów. Będę korzystał z zabiegów Frems tak dlugo, aż stopu będę odczuwał normalnie.
Narazie na pewno zniknęły przeczulice w górnej części stóp.
Czekam z niecierpliwością na więcej pozytywnych wyników po kolejnych seriach.”

Tomek, Inowrocław